La 37 de ani, Totti e unic! Scăriță de la 16 metri, în ultimul amical al Romei

011 августа 2014

**VIDEO** La 37 de ani, Totti e unic! Scăriță de la 16 metri, în ultimul amical al Romei

Francesco Totti a făcut spectacol duminică, în amicalul pe care AS Roma l-a jucat contra formației austriece din diviziile inferioare Eltendorf. Veteranul în vârstă de 37 de ani a marcat de două ori, primul gol fiind o adevărată bijuterie. Totti a înscris cu scăriță, de la 16 metri.

Titular în partida disputată în cantonamentul din Austria, Totti a marcat prima oară pentru 3-0 în minutul 78, după un corner. A preluat mingeacu dreptul, a evitat un adversar și de la marginea careului a trimis lobat, peste toți fundașii din fața sa și peste portarul advers.

Totti a mai înscris odată în minutul 81, din penalty, după ce tot el a fost faultat în careu, la finalul unei acțiuni în care a driblat mai mulți jucători de la Eltendorf.

Bogdan Lobonț a fost titular și integralist în formația antrenată de Rudi Garcia.