Flamengo - Cruzeiro 2-0. A patra victorie consecutivă pentru gazde

011 сентября 2015

**VIDEO** Flamengo - Cruzeiro 2-0. A patra victorie consecutivă pentru gazde

ÎN DIRECT la Digi Sport, Flamengo s-a impus cu 2-0 în disputa cu Cruzeiro şi s-a apropiat de podium în Brazilia. Alan şi Luiz Antonio au reuşit goluri memorabile în duelul din runda cu numărul 24.

Flamengo a semnat a patra victorie consecutivă după ce a învins-o pe Cruzeiro, în etapa a 24-a a campionatului brazilian. Jucătorii antrenați de Oswaldo de Oliveira au deschis scorul în prelungirile primei reprize. Alan Patrick și Kayke au făcut spectacol, iar mijlocașul de 24 de ani a reușit al 5-lea său gol stagional.

Flamengo și-a dublat avantajul în minutul 69. Luiz Antonio a înscris superb, cu un șut din prinma din marginea careului, și a închis tabela. 2-0 pentru gazdele de pe Maracana, care au urcat pe locul 4 în clasament. Lider în Brazilia rămâne Corinhians, podiumul fiind completat de Atletico Mineiro și Gremio.