Viktoria Plzen-CSKA 2-1. Cehii le fură rușilor locul de UEL în ultimul minut al ultimului meci

011 декабря 2013

></p><p><strong>Viktoria Plzen</strong> s-a calificat dramatic în ultimul minut în Europa League în duelul pentru locul 3, cu CSKA Moscova. 65 de minute au trecut până când tabela a fost modificată - Ahmed Musa a deschis scorul pentru ruși din pasa japonezului Honda.</p><p>Lucrurile au început să se complice pentru moscoviti două minute mai târziu, când Dzagoev şi-a lăsat echipa în inferioritate după ce a luat roşu direct. Cehii au profitat din plin - au egalat prin Kolar, apoi au lovit decisiv - în minutul 90, Wagner a înscris şi i-a dus pe cehi în Europa League, graţie şi celor două goluri înscrise în meciul tur.</p><p>De parcă nu era de ajuns, ruşii au rămas în nouă oameni în prelungiri, după eliminarea lui Wernbloom.</p>                    </div>