Neptunas - Galatasaray 82-72. Calificarea se joacă în ultima etapă

011 декабря 2014

**VIDEO** Neptunas - Galatasaray 82-72. Calificarea se joacă în ultima etapă

Final incendiar în Grupa D din Euroligă - calificarea se va decide în ultima etapă, după ce lituanienii de la Neptunas au trecut pe teren propriu de Galatasaray.

În meciul de la Klaipeda, turcii au menţinut echilibrul pe tabelă până în sfertul 4, în special datorită lui Zoran Erceg. Centrul sârb a semnat 24 de puncte şi a fost principalul marcator al partidei, însă nu a putut opri asaltul gazdelor, din ultimele zece minute.

Neptunas s-a distanţat la 72-65, după o realizare de senzaţie a lui Gailius, care a marcat 23 de puncte în meci. Până la final, gazdele şi-au mărit avantajul şi s-a terminat 82-72. A fost a patra victorie în nouă meciuri pentru formaţia din Klaipeda, care speră să obţină o calificare istorică în Top 16.