**VIDEO** Totti nu e la primul gol pe care îl sărbătorește inedit. Cum a reacționat tot după un derby cu Lazio

VIDEO AS Roma - Lazio 2-2. Francesco Totti se apropie de finalul carierei, însă italianul reușește în continuare meciuri senzaționale în tricoul celor de la Roma.

Duminică, în derby-ul cu Lazio, Totti a fost din nou decisiv. Titularizat de Rudi Garcia, starul gazdelor a înscris de două ori într-un sfert de oră și a adus un punct pentru echipa sa, evoluând 90 de minute, la 38 de ani.

Reușita din minutul 48 a fost cel de-al 10-lea gol contra lui Lazio, Totti devenind cel mai bun marcator din derby în Serie A, înaintea lui Dino da Costa și Delvecchio, fiecare cu câte 9 reușite.

După golul de 2-2, prin care a stabilit și rezultatul final, Totti s-a dus direct în fața galeriei și a ținut să-și facă un selfie cu fanii din peluză.

Vedeta Romei nu este la prima bucurie inedită după un gol marcat împotriva marii rivale. În 2007, Totti a reușit să marcheze în fața celor de la Lazio, iar imediat a preluat rolul cameramanului și a ținut să filmeze chiar el reacția galeriei.