Ratarea serii în Spania i-a aparținut lui Cristiano Ronaldo, în meciul cu Eibar

**VIDEO** Ratarea serii în Spania i-a aparținut lui Cristiano Ronaldo, în meciul cu Eibar

VIDEO Real - Eibar 3-0. Real Madrid a învins-o clar pe Eibar, scor 3-0, după ce la pauză gazdele au avut un avantaj de două goluri în fața echipei la care joacă și fostul atacant al Stelei, Federico Piovaccari.

Cristiano Ronaldo a deschis scorul dintr-o lovitură liberă, iar în mai puțin de două minute a fost iar aproape de gol, portughezul irosind o șansă uriașă să majoreze avantajul Realului.

În minutul 22, Javier Hernandez a pătruns bine pe partea dreaptă și a trimis în careu pentru Ronaldo, aflat în poziție regulamentară. Vedeta lui Ancelotti s-a pripit însă la finalizare și nu a reușit să marcheze cu poarta goală, după ce portarul lui Eibar fusese depășit.

38 este numărul golurilor pe care le-a izbutit Ronaldo în acest sezon de La Liga. Pe locul al doilea în topul marcatorilor este rivalul său, Lionel Messi, cu 34 de reușite