HSC Csikszereda - Ujpest 3-2. A opta victorie pentru ciucani

012 октября 2013

></p><p>Hochei Sport Club Cszikszereda a reuşit a opta victorie din Liga MOL. Ciucanii au câştigat pe teren propriu partida cu Ujpest. Gazdele au deschis scorul pe finalul primei reprize.</p><p>Szocs Szabolcs a profitat de o greşeală în apărarea oaspeţilor şi a înscris pe sub portarul advers. Maghiarii au egalat pe finalul celui de-al doilea sfert prin Adam Fekti, însă scorul după primele 40 de minute a fost 2-1 pentru gazde.</p><p>Ervin Moldovan a readus echipa lui Şandor Gal în avantaj cu două minute înaintea pauzei. Csikszereda s-a distanţat la două goluri în debutul celui de-al treilea act, prin Zsombor Molnar, însă meciul s-a terminat cu scorul de 3-2.</p><p>David Coleman a marcat cu mai puţin de două minute înaintea finalului, dar Ujpest nu a mai avut puterea să egaleze. Formaţia maghiară rămâne codaşa întrecerii, cu un singur punct după 14 jocuri.</p>                    </div>