Keselowski a câștigat la New Hampshire! Victoria a 3-a în sezonul de NASCAR

**VIDEO** Keselowski a câștigat la New Hampshire! Victoria a 3-a în sezonul de NASCAR

Brad Keselowski a reușit să câștige cea de-a 19-a cursă a sezonului actual din NASCAR.

ÎN DIRECT la Digi Sport, pe ovalul din New Hampshire, pilotul Penske a înregistrat cea de-a treia victorie din actualul sezon.

Finalul a fost dramatic. Unul dintre favoriți, Jeff Gordon, a încheiat abia pe poziția a 26-a, din cauza unei greșeli de calcul al necesarului de combustibil. Liderul clasamentului s-a văzut nevoit să treacă pe la boxe atunci când mai erau 3 tururi de parcurs până la final. Podiumul cursei de pe „Magic Mile" a fost completat de Kyle Busch și Kyle Larson.

Următoarea etapă din NASCAR se va consuma pe Indianapolis Motor Speedway și este programată duminică, 27 iulie 2014.