014 декабря 2014

**VIDEO** Dinamo - Ştiinţa Bacău 22-22. Duel al defensivelor în ultimul meci oficial al anului

ÎN DIRECT la Digi Sport, Dinamo și Știința Bacău și-au disputat derby-ul etapei a 15-a din Liga Națională. Gazdele au profitat de un moment de superioritate și au reușit să se distanțeze.

Bucureștenii conduceau la pauză cu 13-10 dar, după un sfert de oră din repriza secundă, handbaliștii antrenați de Matteo Garralda au restabilit egalitatea. Finalul de meci a fost unul extrem de încins. Francezul Diaw a punctat spectaculos, însă pentru dinamoviști a urmat o perioadă ineficientă în atac.

Nu au mai putut înscrie în poarta adversă pentru mai bine de patru minute și moldovenii au forțat chiar victoria. S-a încheiat cu o remiză 22-22 și granzii întrecerii interne și și-au împărțit, la fel ca și în meciul tur, punctele. A fost ultima dispută pentru cele două echipe din acest an.