Gafă uriaşă a lui Neto. Rivalul lui Tătăruşanu s-a făcut de râs la Cesena

014 декабря 2014

**VIDEO** Gafă uriaşă a lui Neto. Rivalul lui Tătăruşanu s-a făcut de râs la Cesena

Neto, portarul brazilian care îl ţine pe bancă pe Ciprian Tătăruşanu la Fiorentina, a comis o gafă uriaşă în meciul pe care echipa lui Vincenzo Montella l-a disputat pe terenul Cesenei.

La scorul de 2-0 în favoarea toscanilor, goalkeeperul în vârstă de 25 de ani s-a făcut de râs, primind un gol stupid, care a le-a permis gazdelor să revină în joc.

În minutul 60 al partidei, Cascione a trimis o pasă lungă către Almeida, pe care Savic, autorul celui de-al doilea gol al Fiorentinei, a interceptat-o, trimiţând cu capul către Neto. Brazilianul a ratat însă preluarea, iar mingea i-a trecut pe sub picior şi s-a scurs în poartă, în ciuda tentativei disperate a sud-americanului de a-şi repara greşeala.

Dacă Tătăruşanu a rămas pe bancă şi cu această ocazie, la gazde, aflate la primul meci cu noul antrenor, Domenico Di Carlo, fostul dinamovist Constantin Nica a fost titular. Românul a rămas pe teren până în minutul 63, când a fost înlocuit de Garritano.