CSU Sibiu-Steaua CSM 79-84. Oaspeţii au rămas pe primul loc în Liga Naţională

015 февраля 2015

**CSU Sibiu-Steaua CSM 79-84.** Oaspeţii au rămas pe primul loc în Liga Naţională

Baschetbaliştii de la Steaua rămân pe primul loc în Liga Naţională, după succesul de la Sibiu. Roş-albaştrii au avut un început foarte bun de partidă - conduceau după primul sfert cu 23-14.

Sibienii au revenit extraordinar în actul secund. Bojovic a marcat opt puncte consecutiv, iar gazdele au trecut la controlul partidei.

PROGRAMUL TV COMPLET AL CANALELOR Digi Sport

Sibiul a intrat la cabine cu avantaj minim, iar înaintea ultimului sfert, scorul era 58-58. În ultimele două minute, gazdele aveau un punct avans, însă Amis, singurul jucător care a terminat partida în double-double, a fost determinant pentru succesul Stelei. Cu trei recuperări şi patru puncte, americanul a întors pe final scorul de unul singur şi le-a asigurat oaspeţilor un final liniştit.

Un alt american, Leroy Hurd, a fost cel mai bun marcator al partidei, cu 21 de puncte. Pankracije Barac a înscris cele mai multe puncte din tabăra Stelei, 18, iar roş-albaştrii au câştigat cu 84-79. A fost cea de-a 15-a victorie în 17 meciuri pentru liderul Ligii Nationale.