Inter - Cagliari 3-0. Gazdele s-au calificat în sferturile Cupei Italiei

016 декабря 2015

**VIDEO** Inter - Cagliari 3-0. Gazdele s-au calificat în sferturile Cupei Italiei

Cagliari a început curajos meciul de la Milano cu Inter, din optimile Cupei Italiei. Benedetti şi-a încercat primul şansa, însă deschiderea scorului a fost reuşită de nerrazzurri. Palacio a făcut 1-0 la jumătatea primei reprize.

Oaspeţii nu au renunţat la luptă şi Carrizo s-a opus egalării după jumătate de oră de joc, apoi tot el i-a refuzat golul lui Cerri.

În partea secundă, Cagliari a fost din nou aproape de 1-1, însă a avut ghinion. Inter şi-a dublat avantajul în minutul 71, când Brozovic a finalizat superb - croatul marcase şi în urmă cu trei zile în Serie A TIM, contra lui Udinese.

Intrat pe teren de câteva minute, alt jucător croat, Perisic, a stabilit rezultatul final. S-a terminat 3-0, chiar daca Nagatomo a încercat şi el să trimită mingea în plasă, în ultimele minute. A fost a treia victorie consecutivă fără gol primit, în cupa şi campionat, pentru Inter.

Inter (4-4-2): Carrizo - Montoya, Medel (Gnoukouri 78), Jesus, D'Ambrosio - Biabiany (Dodo 85), Brozovic, Kondogbia, Nagatomo - Manaj, Palacio (Perisic 73)

Antrenor: R. Mancini

Cagliari (4-3-1-2): Cragno - Pisacane, Benedetti, Krajnc, Murru - Tello (Colombatto 50), Di Gennaro (Farias 73), Deiola - Pedro - Cerri, Giannetti (Melchiorri 78)

Antrenor: M. Rastelli