Rennes Toulouse 1-3. Ultima clasată din Ligue 1 îi elimină pe bretoni și le prelungește seria "neagră"

016 декабря 2015

**VIDEO** Rennes Toulouse 1-3. Ultima clasată din Ligue 1 îi elimină pe bretoni și le prelungește seria

Clasată pe penultimul loc în Ligue 1, Toulouse a realizat surpriza si s-a calificat in sferturile de finală ale Cupei Ligii Franței, grație victoriei de marți, scor 3-1 pe terenul lui Rennes.

Wissam Ben Yedder a făcut o primă repriză impresionată în deplasarea cu Rennes. A deschis scorul în minutul 13, cu un șut la care mingea a trecut printre picioarele portarului advers. La scurt timp după, a provocat și eliminarea lui Yacouba Sylla. Până la pauză, atacantul de 25 de ani a reușit dubla, din centrarea lui Steeve Yago.

Gazdele au început să spere abia în minutul 57. Diagne a marcat din penalty și Rennes a forțat în ofensivă. Echipa la care joacă și Mihai Roman a rezolvat calificarea pe contraatac. Adrien Regattin și-a trecut numele printre marcatori și a stabilit rezultatul final, 3-1 pentru Toulouse.

Rennes a ajuns la 6 meciuri fără victorie în toate competițiile. Ultima victorie a bretonilor datează de pe 6 noiembrie, 2-0 pe terenul lui Angers în Ligue 1.