Draxler a fost aproape să marcheze ca Messi! Cursă superbă a tânărului mijlocaș

018 сентября 2014

**VIDEO** Draxler a fost aproape să marcheze ca Messi! Cursă superbă a tânărului mijlocaș

Schalke a obținut o remiză in-extremis pe terenul lui Chelsea, scor 1-1, în prima etapă a grupelor UEFA Champions League. Fabregas a deschis scorul din pasa lui Hazard (11), dar olandezul Huntelaar a egalat după pauză (62) și a stabilit rezultatul final.

În prima repriză, londonezii au dominat fără drept de apel ostilitățile, iar mașinăria de fotbal a lui Jose Mourinho, așezată într-un 4-2-3-1 dinamic, a impresionat fanii. Dar cea mai frumoasă fază a primei părți a realizat-o un jucător al nemților!

Pe finalul primei reprize, Julian Draxler a primit balonul la mijlocul terenului și a plecat în sprint spre poarta adversă. Închizătorii lui Chelsea nu au reușit să-l blocheze, iar Gary Cahill și John Terry au fost fără reacție la pătrunderea mijlocașului de 20 de ani.

În cele din urmă, acesta a finalizat faza cu un șut puțin alături, iar Courtois a răsuflat ușurat. Cu toate acestea, Klaas-Jan Huntelaar a marcat în partea a doua și ambele echipe au câte un punct în grupă.