CSM București - Știința Bacău 3-2

019 февраля 2015

**VIDEO** CSM București - Știința Bacău 3-2

CSM București avea nevoie să câștige la 0 meciul cu Știința Bacău, pentru a împinge disputa din sferturile Cupei României în setul de aur.

Băcăuancele au repetat însă evoluția perfectă din tur și în startul partidei din Capitală. Au condus cu 8-4 la primul time-out tehnic, iar apoi s-au distanțat pe tabelă. Știința Bacău a câștigat la 19 primul set și calificarea era deja jucată.

În actul secund, CSM a jucat mai bine și s-a impus cu 25-23, însă echipa oaspete a revenit rapid la conducere: a câștigat la 16 cel de-al treilea set. Știința a ajuns prima la 5 și în următorul set, dar apoi nu a mai forțat. CSM București a încheiat setul cu 25-15, iar în decisiv nu a mai avut probleme. A câștigat la 8 și a obținut o victorie de palmares.