019 октября 2014

**VIDEO** Faza etapei în Italia! Fiorentina a fost aproape de cel mai spectaculos gol al rundei, împotriva lui Lazio

Cu Ștefan Radu integralist, Lazio a plecat cu toate punctele de pe terenul Fiorentinei, reușind să se impună cu scorul de 2-0 (DETALII ȘI VIDEO AICI).

Condusă la pauză cu 1-0, Fiorentina a avut șansa să revină în joc chiar în debutul reprizei secunde, când echipa lui Montella a fost la un pas de cel mai spectaculos gol al etapei din Italia.

În minutul 50 al meciului, veteranul David Pizarro a bătut inteligent o lovitură liberă, zidul lui Lazio a fost suprins de execuția lobată a mijlocașului, balonul a ajuns la Aquilani, care a reluat din foarfecă, însă bara l-a salvat pe portarul Marchetti.

În cele din urmă, Fiorentina nu a reușit să revină în joc, iar Lazio a dat lovitura decisivă în prelungiri, prin bosniacul Lulic.