Italia a învins-o cu mari emoții pe Albania. Rezultatele meciurilor amicale de marți

**Italia a învins-o cu mari emoții pe Albania.** Rezultatele meciurilor amicale de marți

Marți, 18 noiembrie, a fost zi de pauză în preliminariile Campionatului European din 2016, prilej pentru o serie de meciuri amicale extrem de interesante.

Campioană mondială în Brazilia, Germania a trecut la limită de Spania, scor 1-0 (VIDEO ȘI DETALII AICI), în timp ce duelul dintre Ronaldo și Messi s-a încheiat cu victoria obținută de Portugalia în fața Argentinei, tot 1-0, printr-un gol marcat pe final de Guerreiro (VIDEO ȘI DETALII AICI).

La Genova, Albania a fost aproape de o surpriză în fața Italiei, însă echipa lui Conte, cu multe nume noi în primul unsprezece, a câștigat cu 1-0, după reușita lui Okaka Chuka, jucătorul Sampdoriei, din minutul 82. Brazilia a trecut și ea de Austria, 2-1, într-un joc disputat la Viena, iar Franța a câștigat în fața Suediei (VIDEO ȘI DETALII AICI).

România a învins-o pe Danemarca, 2-0 (DETALII AICI), în timp ce adversarele tricolorilor au avut o "zi neagră" în meciurile amicale (DETALII AICI).

Japonia - Australia 2-1 ('62 Konno, '69 Okazaki / '90 Cahill)

Grecia - Serbia 0-2 ('60 Petrovic, '90 Gudelj)

Austria - Brazilia 1-2 ('75 Dragovic / '64 Luiz, '83 Firmino)

Slovenia - Columbia 0-1 ('43 Ramos)

Ucraina - Lituania 0-0

Ungaria - Rusia 1-2 ('49 Ignashevich, '80 Kerzhakov / '86 Nikolic)

Belarus - Mexic 3-2 ('50 Krivets, '56 Signevich, '81 Nekhaychik / '48, '53 Jimenez)

Iran - Coreea de Sud 1-0 ('82 Azmoun)

China - Honduras 0-0

România - Danemarca 2-0 ('53, '58 Keșeru)

Franța - Suedia 1-0 ('83 Varane)

Polonia - Elveția 2-2 ('45 Jedrzejczyk, '61 Milik / '4 Drmic, '87 Frei)

Estonia - Iordania 1-0 ('16 Anier)

Slovacia - Finlanda 2-1 ('1 Holosko, '7 Hamsik / '45 Hubocan (autogol)

Scoția - Anglia 1-3 ('83 Robertson / '32 Oxlade-Chamberlain, '47, '85 Rooney)

Portugalia - Argentina 1-0 ('90 Guerreiro)

Irlanda - SUA 4-1 ('7 Pilkington, '55, '86 Brady, '82 McClean / '39 Diskerud)