ACCIDENTATĂ în timpul meciului. Balonul lui Messi a ajuns direct în capul unei tinere

Vedeta echipei Barcelona, Lionel Messi, a accidentat un suporter în timpul meciului cu Villarreal din Campionatului Spaniei. Fotbalistul din Argentina a nimerit cu mingea un fan, aflat în tribune. Partida s-a terminat la egalitate, scor 2-2.

Lionel Messi a tras un şut de la distanţă în minutul 16 al meciului cu Villarreal. Jucătorul Barcelonei nu a nimerit poarta, însă balonul a ajuns direct în capul unei tinere. Fata a leşinat şi a fost dusă la spital. Din fericire, ea nu a suferit leziuni grave.

Până la pauză, catalanii au condus cu 2-0 datorită golurilor marcate de Ivan Rakitic şi Neymar. În repriza secundă, Villarreal a redus din diferenţă prin Cedric Bakambu. Submarinul galben a restabilit echilibrul în minutul 63 după autogolul lui Jeremy Mathieu.