Sporting - Benfica 1-0. "Leii" câștigă Cupa Onoarei

**VIDEO** Sporting - Benfica 1-0.

ÎN DIRECT la Digi Sport, Sporting Lisabona a câștigat turneul "Cupa Onoarei". În finală, Sporting a învins-o pe marea rivală, Benfica Lisabona, la limită, scor 1-0.

Echipa lui Jorge Jesus putea înscrie în minutul 33 însă Luis Felipe a șutat pe lângă de la mare distanță. Sporting a trecut pe lângă deschiderea scorului 7 minute mai târziu atunci când Carillo a nimerit bara.

Golul a picat totuși în poarta lui Arthur cu 3 minute înaintea pauzei. Carillo i-a pasat lui Andre Martins care nu a ratat ținta din fața porții. "Leii" iși puteau dubla avantajul, dar Arthur a intervenit la execuția lui Adrien Silva din minutul 51. Sporting s-a impus în cele din urmă cu 1-0 în fața Benficăi și iși apără trofeul cucerit ediția trecută.