Primul gol marcat de Robert Lewandowski pentru Bayern Munchen

**VIDEO** Primul gol marcat de Robert Lewandowski pentru Bayern Munchen

Bayern a anunțat încă din luna ianuarie acordul cu Robert Lewandowski, iar transferul polonezului a adus mare frustrare în rândul fanilor lui Dortmund.

Adus gratis în această vară de la Borussia, Lewandowski este plătit cu 11 milioane de euro per sezon la Munchen, și a semnat un contract valabil până în 2019.

Atacantul a reușit să înscrie primul său gol pentru deținătoarea titlului din Bundesliga, în jocul amical disputat luni, în compania lui Duisburg.

Bayern a încheiat la egalitate confruntarea cu Duisburg, scor 1-1. După ce Lewa a deschis scorul în minutul 62, Schnellhardt a stabilit rezultatul final la doar 7 minute.

103 goluri a marcat Lewandowski pentru Dortmund în cele 4 sezoane petrecute pe Signal Iduna Park