Alba Blaj – Dinamo 3-0. Gazdele rămân neînvinse în Divizia A1

**VIDEO** Alba Blaj – Dinamo 3-0. Gazdele rămân neînvinse în Divizia A1

Alba Blaj îşi continuă invincibilitatea în Divizia A1 la volei feminin. ÎN DIRECT la Digi Sport, deţinătoarele titlului au câştigat fără emoţii derbyul cu Dinamo.

Alba Blaj a făcut spectacol în meciul cu Dinamo. Campioana României a fost de neoprit în derby-ul primei etape din returul Diviziei A1. Voleibalistele antrenate de Darko Zakoc au preluat inițiativa încă din debut și au câștigat cu 25-13 primul set.

Fără eșec în acest sezon, gazdele și-au adjudecat și actul secund. A urmat o serie de necrezut pe serviciul Anei Grbac. Blajul a dus scorul la 9-0 și a încheiat cu 25-13 setul trei.

Liderul întrecerii interne are astfel moralul ridicat înaintea meciului din Liga Campionilor, cu Rocheville le Cannet. Duelul va fi transmis miercuri, de la ora 18:00, ÎN DIRECT de Digi Sport 2.