**VIDEO** Scor incredibil în returul preliminariilor UEL: Debrecen - Skonto Riga 9-2! Rezultatele din turul 2

După 2-2 în tur, la Riga, maghiarii de la Debrecen s-au dezlănțuit pe teren propriu contra celor de la Skonto Riga, pe care i-au spulberat cu 9-2, după ce au condus și cu 8-0! În minutul 30 scorul era deja 4-0, iar gazdele n-au ridicat piciorul de pe accelerație în repriza secundă.

Au marcat Tisza (7 și 45+2), Balogh (12), I. Sidibe (29 și 30), Brkovic (51), Szakaly (54 - pen.), Bodi (58) și Castillion (70), respectiv Gutkovskis (59) și Rode (65) pentru letoni. După galopul de sănătate de pe Nagyerdei Stadion, Debrecen a obținut calificarea.

O altă reprezentată a Ungariei în preliminariile UEL, Ferencvaros, a fost eliminată din competiție, după ce a cedat cu 0-2 pe terenul lui Željezničar (Bosnia). În tur fusese 1-0 pentru Željezničar.

Nu s-au înregistrat multe surprize în această fază a competiției, în condițiile în care Dinamo Minsk, Hajduk Split, Sporting Charleroi, PAOK Salonic și Slovan Bratislava au obținut victorii categorice.