023 сентября 2015

**VIDEO** Granada-Sociedad 0-3. A patra înfrângere în 5 etape pentru andaluzi. Gură de aer pentru Moyes

Granada a suferit cea de-a patra înfrângere în cinci etape din Primera Division. Real Sociedad a câștigat cu 3-0, după un meci rezolvat de Agirretxe cu un hat-trick. Bascii lui David Moyes au câștigat, astfel, primul meci în noul sezon din La Liga.

Real Sociedad a reușit prima victorie din acest sezon. Pe Estadio Nuevo Los Carmenes, din Granada, bascii au început perfect - au deschis scorul în minutul 7, prin Agirretxe. Până la pauză, atacantul oaspeților și-a trecut în cont dubla: a profitat de greșeala fundașului împrumutat de la Marseille, Doria.

Cu 11 minute înainte de final, Agirretxe a reușit primul hat-trick din carieră și a stabilit scorul final. A fost 3-0 pentru Real Sociedad, rezultate care îi aduce puțină liniște lui David Moyes, după patru etape în care bascii nu reușiseră să câștige.

ECHIPELE

Granada: Andres Fernandez - Miguel Lopes, Babin, Doria (Robert Ibanez, 74), Biraghi - Krhin, Javi Marquez - Success, Rochina (Nicolas Lopez, 55), Edgar Mendez (Bifouma, 54) - El Arabi
Antrenor: Jose Ramon Sandoval

Sociedad: Oier - Elustondo, Reyes, Inigo Martinez, De la Bella - Granero (Ruben Pardo, 53), Illarramendi - Carlos Vela (Bruma, 53), Zurutuza, Canales (Xabi Prieto, 69) - Agirretxe
Antrenor: David Moyes