025 февраля 2015

**VIDEO** Faza serii: tiki-taka a revenit la Barça! Cât timp nu a atins City mingea înainte de golul doi al lui Suarez

VIDEO Manchester City - Barcelona 1-2. Catalanii au consacrat stilul tiki-taka, iar cel de-al doilea gol marcat marți pe terenul lui Manchester City aduce aminte de momentele de glorie ale grupării blaugrana.

22 de pase au precedat cel de-al doilea gol al lui Suarez, înscris în minutul 30 al întâlnirii de pe City of Manchester Stadium. Centrarea decisivă i-a aparținut lui Jordi Alba, care confirmă forma bună pe care o traversează în acest început de an. Fundașul stânga fusese deschis de Messi, care a accelerat jocul la 20 de metri de poarta lui Joe Hart. Mingea a depășit 4 apărători ai gazdelor, iar Suarez i-a luat fața celui de-al cincilea, pentru a devia letal la colțul lung.

Un minut și două secunde a durat seria de pase a Barcelonei, care a pornit de la un aut acordat de Martin Demichelis.

4 goluri are acum Luis Suarez în actualul sezon de UEFA Champions League. Înaintea acestei duble, uruguayanul mai punctase în faza grupelor, cu APOEL Nicosia și cu Paris Saint-Germain.