St. Etienne – Rennes 0-0. Gazdele rămân la două puncte de Bordeaux

025 августа 2014

**VIDEO** St. Etienne – Rennes 0-0. Gazdele rămân la două puncte de Bordeaux

Saint-Etienne n-a reușit să copieze modelul Bordeaux și a bifat primul pas greșit în Ligue 1, 0-0 cu Rennes, pe teren propriu.

După eșecul cu Karabukspor, din Europa League, Saint- Etienne a fost la un pas de a primi gol în finalul primei reprize. Toivonen i-a pasat lui Pedro Henrique, iar brazilianul a trimis în bară. “Verzii” au primit o mână de ajutor din partea lui Ruddy Buquet, care a dat penalty după un fault inexistent al lui M'Bengue asupra lui Erding. Turcul a fost cel care a executat, însă Costil a respins.

Mevlut Erding a avut din nou șansa golului în startul reprizei secunde, însă Costil s-a opus din nou. Max-Alain Gradel a ratat ultima șansă a gazdelor, care rămân la două puncte în spatele liderului Bordeaux.