Sampdoria – Verona 4-1. Mandorlini poate fi demis

025 октября 2015

**VIDEO** Sampdoria – Verona 4-1. Mandorlini poate fi demis

Sampdoria nu a avut nicio emoţie, pe teren propriu, cu Verona. A condus cu 3-0 de la pauză şi a câştigat cu 4-1.

Sampdoria lui Walter Zenga a făcut scor în etapa a 9-a din Serie A, cu Verona. Gazdele au deschis scorul în minutul 11, după o greșeală în lanț a defensivei adverse. Reușita i-a aparținut columbianului Muriel.

Zukanovic a mărit avantajul genovezilor, din centrarea perfectă a lui Soriano. Până la pauză a punctat și mijlocașul de 24 de ani. Servit ideal de Eder, Soriano a înscris cu ușurință

Scorul a căpătat proporții în repriza secundă când și-a trecut și Eder numele printre marcatori. Cu un sfert de ora înainte de final, moldoveanul Artur Ioniţă a semnat golul de onoare al Veronei, care a rămas fără victorie în această ediție de campionat.

4-1 pentru Sampdoria și postul fostului antrenor al CFR-ului, Andrea Mandorlini, este pus în pericol.