025 октября 2015

**VIDEO** Oltenii au declanșat fiesta după victoria cu Dinamo: ”Suntem cei mai buni dintre români!”

VIDEO CSU Craiova - Dinamo 3-0. Finalul partidei de pe ”Extensiv” a declanșat fiesta în tabăra oltenilor. Prima victorie în fața rivalilor bucureșteni, după o pauză de șase ani, a produs o bucurie de nedescris pentru Bawab și colegii săi.

După ce au salutat publicul prezent la meci, jucătorii craioveni s-au retras la vestiare, acolo unde au dat frâu liber bucuriei. Clasica șampanie a fost înlocuită cu bidoane la 0,5 litri de apă, dar bucuria a fost naturală. Jucătorii au sărit în sus de fericire și au scandat de mai multe ori celebrul refren:

”Suntem cei mai buni dintre români, suntem olteni!”

Extrem de fericit a fost și antrenorul Emil Săndoi, cel care pare a fi găsit cheia pentru a dezlega jocul Craiovei.

”Îi felicit pe băieţi, e meritul lor. Chiar au făcut o partidă foarte bună. Exceptând debutul de meci, câteva minute când nu am fost aşa de siguri, cred că după aceea am controlat jocul şi este o victorie cât se poate de meritată şi frumoasă în acelaşi timp”, a spus Săndoi.