025 октября 2015

**VIDEO** Pandurii a deschis scorul în minutul 5, după o fază care a făcut şah-mat apărarea Stelei

VIDEO. Steaua - Pandurii. Oaspeţii au deschis scorul pe Arena Naţională încă din minutul 5, atunci când gorjenii au reuşit o fază la care apărarea campioanei nu a avut nicio replică.

Viorel Nicoară a pătruns în viteză pe partea dreaptă, i-a trimis lui Dan Nistor, acesta a făcut un-doi-ul în interiorul careului, iar Nicoară i-a trimis din prima lui Mihai Răduţ, care a finalizat fără probleme, cu un şut plasat de la 10 metri.

Aceasta a fost a doua reuşită a fostului jucător al Stelei în această ediţie a campionatului, după ce a marcat primul gol din acest sezon al gorjenilor, în Liga 1, în meciul cu Poli Timişoara din prima etapă, în care echipa lui Edi Iordănescu s-a impus cu 1-0. Aceasta a fost singura victorie a primei runde.