Cagliari-Milan 1-2 . Rossonerii leagă pentru prima oară două victorii în Serie A, în acest sezon

**Cagliari-Milan 1-2**. Rossonerii leagă pentru prima oară două victorii în Serie A, în acest sezon

Elevii lui Seedorf au reușit să câștige în deplasarea de la Cagliari, deși au fost conduși timp de 87 de minute. Milan urcă, astfel, pe poziția a noua, cu 28 de puncte după 21 de etape, în timp ce Cagliari rămâne pe locul 14, cu 21 de puncte.

Rossonerii au legat, astfel, două victorii consecutive în Serie A sub comanda olandezului Clarence Seedorf. Este pentru prima oară în acest sezon când Milan reușește să câștige două partide la rând în campionat.

AC Milan a întors soarta meciului cu Cagliari în trei minute. Atât le-au trebuit rossonerilor să înscrie de două ori, prin Balotelli (87) și Pazzini (89), și a anula golul sarzilor, înscris de Sau, în minutul 28.

ECHIPELE

Cagliari: Avramov - Pisano, Rossettini, Astori, Murru - Ekdal (Eriksson, 76), Conti, Dessena (Ibraimi, 90) - Pinilla, Cossu, Sau
Antrenor: Ivo Pulga

AC Milan: Amelia - De Sciglio, Rami, Bonera, Emanuelson (Abate, 77) - Montolivo, Honda, De Jong (Muntari, 69) - Kaka, Balotelli, Robinho (Pazzini, 60)
Antrenor: Clarence Seedorf