026 февраля 2015

**VIDEO** CSM Târgovişte - Ştiinţa Bacău 0-3. Băcăuancele au ajuns la 10 victorii consecutive

Ştiinţa Bacău a ajuns la 10 victorii consecutive în Divizia A1 la volei feminin. A fost 3-0 în deplasarea de la Târgovişte, după un meci aproape fără istoric.

Ştiinţa Bacău şi-a luat astfel revanşa după înfrângerea suferită în tur, când a cedat, scor 2-3, chiar pe teren propriu.

În direct la Digi Sport, băcăuancele au început perfect şi au câştigat la 21 primul set. Actul secund a fost total la discreţia echipei oaspete, care s-a impus cu 25-14.

Bacăul a dominat şi setul 3, însă gazdele au revenit pe final. De la 19-23, s-a ajuns la minge de set pentru CSM Târgovişte, dar Ştiinta a replicat imediat şi a încheiat disputa, scor 28-26.

A fost cea de-a 10-a victorie consecutivă în campionat pentru moldovence, neînvinse în ultimele trei luni.

În schimb, CSM riscă să piardă şi locul 4, după ce Dinamo s-a apropiat la o singură victorie, iar peste o săptămână şi jumătate este programat meciul direct.