Pellegrini, la primul eșec pe banca lui City

026 августа 2013

></p><p>Manchester City a început excelent sezonul din Premier League, sub comanda lui Manuel Pellegrini, prin victoria cu Newcastle, scor 4-0. Evoluția bună a vicecampioanei Anglei nu s-a repetat însă și pe terenul nou-promovatei Cardiff City, oaspeții pierzând cu scorul de 2-3.</p><p>Încurajați de aproape 30.000 de oameni, jucătorii lui Cardiff City s-au autodepășit, după înfrângerea de la Londra cu West Ham. Repriza secundă a fost una extrem de spectaculoasă, toate cele cinci goluri fiind marcate în partea a doua a meciului.</p><p>Dzeko a deschis scorul pentru oaspeți, dar galezii au revenit și au punctat de trei ori, prin islandezul Gunnarsson și Campbell, în două rânduri.</p><p>Manchester City a redus din diferență în prelungiri, prin golul marcat de Negredo cu capul, după centrarea lui David Silva, dar echipa lui Pellegrini nu a mai putut să evite înfrângerea.</p><p>În următoarea etapă din Premier League, Manchester City revine pe teren propriu, pentru întâlnirea cu Hull City.</p><p><a href=VIDEO Cardiff City - Manchester City 3-2