Energia Tg. Jiu - HC Odorhei 26-22. Oaspeţii au suferit din cauza absenţelor numeroase

026 сентября 2015

**Energia Tg. Jiu - HC Odorhei 26-22.** Oaspeţii au suferit din cauza absenţelor numeroase

Energia Târgu Jiu a învins-o cu 26-22 pe HC Odorhei. Din cauza indisponibilităţilor, ardelenii au avut pe teren, în acelaşi timp, trei pivoţi şi trei extreme.

La Târgu Jiu, Energia a câştigat în faţa lui HC Odorhei un meci în care oaspeţii nu au avut niciun jucător specializat la linia de 9 metri.

Coordonatorul Goran Kuzmanoski a fost suspendat, interul dreapta Lazo Majnov este in continuare accidentat, iar interul stânga Vladimer Rusia are probleme personale.

Ardelenii au realizat o adevărată premieră, jucând mult timp cu trei pivoţi şi cu trei extreme în acelaşi timp.

Odorheiul a condus cu 3-0 încă din minutul 6, apoi s-a desprins la 5-1 în minutul 10. Gazdele au egalat în minutul 17, cân scorul a devenit 6-6, şi apoi au preluat conducerea în minutul 18 (8-7).

La pauză a fost 12-10, iar la final 26-22. Adrian Chiruţ, cu 8 goluri, de la Energia Târgu Jiu, şi Mitar Markez, cu 10 reuşite, au fost cei mai buni marcatori ai întâlnirii.