Naţionala Braziliei a învins reprezentativa Franţei pe Stade de France din Paris

Naţionala Franţei a pierdut amicalul cu Brazilia jucat pe teren propriu. "Cocoşii galici" au fost învinşi de reprezentativa "carioca" cu 3-1.

Sud-americanii s-au văzut conduşi cu 1-0 în minutul 21 după golul fundaşului lui Real Madrid, Raphael Varane, care a înscris cu o lovitură de cap.

Oscar a reuşit sa restabilească egalitatea cu cinci minute înainte de pauză.

Neymar şi Luis Gustavo au adus victoria pentru Brazilia cu două goluri înscrise în repriza secundă.

Reprezentativa "Selecao" a ajuns la şapte victorii consecutive în acest al doilea mandat al lui Dunga pe banca tehnica a naţionalei.

Într-un alt amical jucat aseară, Columbia a învins Bahrain cu scorul de 6-0. Pentru selecţionata sud-americană au înscris Falcao de două ori, Bacca, Ramos, Mojica şi Ranteria.