**VIDEO** Parada Copei America! Columbianul Ospina i-a blocat senzațional pe Aguero și Messi

VIDEO Argentina - Columbia 0-0 (5-4, d.l.d.). Argentina a trecut de Columbia după loviturile de departajare și s-a calificat în semifinale la Copa America, după un meci pe care l-a dominat clar, irosind o serie de ocazii mari.

David Ospina a făcut minuni în poarta Columbiei și a reușit să închidă poarta pe durata celor 90 de minute. În prima repriză, acesta a avut o dublă intervenție excelentă, salvându-și echipa de la gol.

În minutul 26, Pastore a centrat din banda dreaptă după o preluare foarte bună, Aguero a reluat cu piciorul, Ospina a respins în față, iar apoi s-a ridicat imediat și l-a blocat extraordinar și pe Messi, care a trimis spre poartă printr-o lovitură de cap, din apropiere.

David Ospina a avut probabil parada Copei America 2015, însă nu a ajutat-o pe Columbia să avanseze în competiție.

În vârstă de 26 de ani, Ospina apără poarta lui Arsenal din vara anului trecut, când londonezii l-au luat de la Nice. În sezonul trecut, el a bifat 18 meciuri în Premier League.