027 августа 2015

**VIDEO** Rogerio Ceni a marcat golul cu numărul 131 pentru Sao Paulo. A dat tonul revenirii în Cupa Braziliei

Portarul Rogerio Ceni a marcat un nou gol pentru echipa lui, Sao Paulo și a ajuns la reușita cu numărul 131 în tricoul grupării de pe Morumbi.

Ajuns la vârsta de 42 de ani, goalkeeper-ul a deschis scorul din penalty pe terenul celor de la Ceara, în Cupa Braziliei. A punctat în prelungirile primei reprize, transformând impecabil, cu un șut plasat la rădăcina barei.

Pentru victoria cu 3-0 a lui Sao Paulo au mai marcat Thiago Mendes (56) și Alexandre Pato (76). Echipa lui Juan Carlos Osorio a profitat și de o eliminare a lui Wellington Carvalho (41) și, prin această victorie, soarta calificării, după ce pierduse, în tur, cu 1-2 pe teren propriu.

În această vară, Rogerio Ceni și-a prelungit cu un an contractul cu Sao Paulo și va juca acolo până la 43 de ani.

Sursa foto: saopaulofc.net