Fenerbahce Istanbul face furori în Euroliga de baschet, obținând a opta victorie consecutivă

028 февраля 2015

Fenerbahce Istanbul face furori în Euroliga de baschet! Gruparea turcă a obţinut a opta victorie consecutivă, în deplasare, după ce a învins liderul Grupei F, ŢSKA Moscova.

Echipa gazdă a avut un început slab de partidă. Timp de 10 minute, rușii au marcat doar 10 puncte. Moscoviții au câștigat următoarele două sferturi iar, cu două minute înainte de final, cele două echipe erau la egalitate.

Bjelica şi Bogdanovic au marcat punctele decisive în ultimele minute ale partidei, iar Fenerbahce s-a impus cu scorul de 81-75.

Jucătorul meciului a fost francezul de la ŢSKA Moscova, Nando de Colo, care şi-a trecut în cont 18 puncte.

Într-un alt meci, Barcelona s-a chinuit pe teren propriu cu Alba Berlin, echipă pe care a învins-o doar după prelungiri. Catalanii s-au impus cu scorul de 92-82.

Unicaja Malaga a pierdut partida din deplasare cu Olympiakos Pireu cu 72-77, în timp ce Labora Kutxa a învins Anadolu Efes cu 87-84.