**VIDEO** Debut, comoție, ocazie mare! Neziri a jucat cu Poli primele sale minute în Liga 1

VIDEO ACS Poli Timișoara - FC Botoșani 1-0. Atacantul german Mergim Neziri (22 de ani) a debutat în Liga 1 în deplasarea din Banat, dar jucătorul născut la Karlsruhe nu a avut parte de un final fericit de meci. La ultima fază a meciului, Neziri putea aduce egalarea!

După ce Elek a deschis scorul în repriza secundă pentru gazde, Neziri a avut șansa de a aduce un punct echipei sale. La 20 de minute distanță de o fază la care Neziri a fost lovit de Scutaru fără menajamente, acesta a ratat cea mai mare șansă de gol a echipei sale.

La o centrare de pe partea dreaptă, Neziri a pus capul, aflat în marcaj, dar mingea s-a dus pe lângă poartă, iar scorul final a rămas 1-0. Atacantul a fost adus la FC Botoșani în această vară, de la Seligenporten, din ligile inferioare ale Germaniei.