028 сентября 2014

**VIDEO** Rhein-Neckar Lowen - Montpellier 35-24. Nemții debutează cu succes în Liga Campionilor

La Manheim, handbaliștii de la Rhein-Neckar Lowen s-au impus fără mari probleme în fața lui Montpellier, în primul meci din grupa C a grupelor Ligii Campionilor.

După 10 minute, gazdele se distanțaseră la trei goluri, iar după jumătatea primei reprize conduceau cu 10-5. Germanii au continuat să atace exact și, la pauză, scorul era 18-11. Cu Bjarte Myrhol în formă excelentă, autor a șase goluri, Lowen a dominat și partea secunda.

Francezii nu au reușit să se mai apropie periculos pe tabelă. În uralele fanilor gazdă, partida s-a încheiat 35-24 pentru nemți, care sunt pe locul 2 în grupa C, la egalitate de puncte cu liderul Veszprem și cu ocupata poziției a treia, Vardar.