Fără nicio emoție în poartă, Neuer a ajuns să bată și un aut cu Georgia

**VIDEO** Fără nicio emoție în poartă, Neuer a ajuns să bată și un aut cu Georgia

VIDEO Georgia - Germania 0-2. Germania a câștigat întâlnirea de la Tbilisi cu Georgia, scor 2-0, reușind a treia victorie în preliminariile Euro 2016, după succesele obținute cu Scoția (2-1) și Gibraltar (4-0).

Manuel Neuer nu a avut nicio emoție în poartă, georgienii fiind preocupați cu precădere de faza defensivă, mai ales în prima repriză, când aproape 40 de minute scorul a fost egal, 0-0.

Oaspeții au căutat să înscrie înainte de pauză, iar în minutul 36, portarul lui Bayern a participat la o fază de construcție a nemților și a ajuns chiar să repună balonul de la marginea terenului, pentru ca oamenii antrenați de Low să ajungă cât mai repede în poziție de finalizare.

În cele din urmă, Germania a punctat de două ori până la pauză, prin Reus și Muller, stabilind scorul final după primele 45 de minute.