Scântei în partida dintre San Jose Sharks şi Nashville Predators! Jucătorii s-au luat la bătaie

Primul meci din sferturile de finală ale Cupei Stanley dintre San Jose Sharks şi Nashville Predators a început cu fază amuzantă. O pisică a păstruns în teren şi a alergat pe gheaţă.
Partida a fost una tensionată, iar San Jose s-a impus cu scorul de 5-2.
Meciul s-a încheiat cu o bătaie generală. Imediat după sirena finală, jucătorii şi-au împărţit pumni şi picioare, iar arbitri cu greu au reuşit să calmeze spiritele.
În prima perioadă cele două formaţii nu au reuşit să înscrie, iar la la începutul celei de-a doua perioade, Nashville Predators a deschis scorul.
În ultima parte a meciului, gazdele au făcut spectacol înscriind de cinci ori. Pentru San Jose au marcat Logan Couture de două ori, Hartl, Ward şi Wingels.
Cel de-al doilea meci dintre cele două formaţii va avea loc pe 2 mai, tot pe terenul echipei San Jose.
Într-o altă partidă din sferturi, Dallas Stars a învins Saint Louis Blues cu scorul de 2-1. Gazdele au marcat golul victoriei cu cinci minute înainte de final prin Radek Faksa.