Cupa Federaţiei Moldoveneşti de Fotbal a rămas în Capitală! Echipa Chişinău a învins formaţia Pinsk

Cupa Federaţiei Moldoveneşti de Fotbal a rămas în Capitală! Echipa Chişinău, formată din veteranii fotbalului autohton, a învins în finala de la Vadul lui Vodă formaţia Pinsk, din Belarus.

Echipa formată din fostele vedete ale fotbalului moldovenesc s-a impus în finala Cupei FMF în fața formaţiei Pinsk, din Belarus, cu scorul de 5-0.

Echipa din ţara noastră conducea după prima repriză cu 3-0. Golurile au fost marcate de foştii jucători ai naţionalei Moldovei, Sergiu Epureanu, de două ori, şi Alexandru Golban.

În partea a doua a meciului au mai înscris Lungu şi Creţu.

Pentru echipa din Chişinău au mai jucat preşedintele FMF, Pavel Cebanu, vicepreşedintele forului, Ion Testemiţanu, antrenorul naţionalei de tineret, Dănuţ Oprea, dar şi campionul olimpic, Igor Dobrovolski.

Echipa veteranilor din Constanţa s-a clasat pe locul trei, după ce a învins în finala mică formaţia ucraineană din Reni cu scorul de 5-1.

Formaţia veteranilor din Chişinău a câştigat trofeul pentru a opta oară.