**VIDEO** Szijarto a reușit un coș de la mijlocul terenului! Jucătorul Asesoftului a încheiat seara cu 11 puncte

CS U Asesoft Ploiești a învins Steaua cu 85-80 (27-21, 19-20, 21-21, 18-18) în cel mai important meci al etapei din liga masculină de baschet, iar faza meciului a reușit-o veteranul Levente Szijarto (32 de ani).

Baschetbalistul Ploieștiului a marcat un coș de trei puncte de la mijlocul terenului, chiar în ultima secundă a sfertului doi. Asesoft a intrat în avantaj la pauza mare și nu a scăpat victoria din mână în fața revelației acestui sezon din România.

Szijarto, care joacă la CSU Ploiești din 2009, a încheiat seara cu 11 puncte și două recuperări, oferind și o pasă decisivă în cele 23 de minute petrecute pe parchet. Szijarto a reușit trei aruncări din cinci de la distanță și una din două de două puncte.