USEFS- Campionana Moldovei 2013!

031 октября 2013
Miercuri, 30 octombrie, pe stadionul FRM cu începutul la ora 16:00, s-a disputat ultima etapă a Campionatului Moldovei 2013.
USEFS a pierdut cu 27:19 de la Sporting-ASEM.
În prima repriză USEFS marchează prin Buşilă Ion, iar Oprea Sergiu transformă. Apoi urmează replica rapidă a echipei Sporting-ASEM prim Preguza Vadim, iar Golubenco Mihai a realizat o lovitură de pedeapsă.
Scorul primei reprize este de 8:7, pentru Sporting-ASEM.
În cea de a doua repriză Sporting-ASEM marcehază primii prin Rojco Sergiu, iar Golubenco Mihai transformă. USEFS marchează două eseuri spectaculoase prin Cebotari Andrei şi Buşilă ion, aducând scorul de 19:15.
În ultimile 10 minuta Sporting-ASEM de două ori prin Beilic Victor şi Sergiu Rojco, aducând victorie, scorul final fiind de 27:19.
USEFS devine Campioana Moldovei-2013, acumulând 25 puncte, iar Sporting-ASEM cucereşte medaliile de argint, prin cele 17 puncte acumulate.

15. Petrache D.

Rezerve: 16.Braga, 17.Popescu, 18. Dicusar, 19.Dimitrev, 20.Ciobanu, 21. Lotcă I. 22.Lotcă G,

15. Golubenco M.

Rezerve: 16 Ursu, 17. Durbailo, 18.Gratii, 19.Grigorenco, 20.Preguza, 21.Smaţoc, 22.Hubenco, 23.Avetisov;

Marcatori USEFS: Buşilă Ion- 2 eseuri, Cebotari Andrei – 1 eseu, Oprea Sergiu – 4 puncte(2 transformări);
Marcatori Sporting-ASEM: Preguza  Vadim – 1 eseu, Rojco Sergiu – 2 eseuri, Beilic Victor – 1 eseu, Golubenco Mihai – 9 puncte(3 transformări şi o lovituă de pedeapsă);