03 августа 2015

**VIDEO** Bălgrădean a reușit duminică, la Tg. Mureș, parada etapei. Intervenție de senzație, în prelungiri

VIDEO ASA Tg. Mureș - CSU Craiova 0-0. Remiza fără goluri înregistrată duminică seara la Tg. Mureș, în etapa a patra a Ligii 1, a avut un final extrem de spectaculos, cu trei ocazii foarte mari, două dintre ele la poarta oltenilor. Bălgrădean a reușit parada etapei, cu o intervenție de excepție, în prelungiri.

În minutul 90+1 al disputei din Ardeal, Ivan Lopez a trimis excelent în careu spre Ousmane N’Doye, peste întreaga defensivă a craiovenilor. Senegalezul a rămas singur cu poarta la 6 metri și a reluat din prima, dar Bălgrădean a avut o intuiție fantastică și s-a poziționat perfect pentru a se opune golului.

Portarul în vârstă de 28 de ani avusese și cu șase minute mai devreme un moment de excepție, când a respins în corner torpila trimisă de Jazvic. După meci, chiar și adversarii l-au lăudat: “E cel mai bun portar din România!”, a spus Pablo Brandan, care sezonul trecut a jucat la Craiova, alături de Bălgrdean.