Alexandru Mitriță a marcat pentru Pescara, în amicalul cu Sassuolo

03 августа 2015

**VIDEO** Alexandru Mitriță a marcat pentru Pescara, în amicalul cu Sassuolo

Alexandru Mitriță a reușit duminică seara primul gol în tricoul noii sale echipe, Pescara, în amicalul disputat pe teren propriu contra prim divizionarei Sassuolo. Românul a intrat în minutul 56 al disputei și a înscris în minutul 81 golul care a stabilit scorul final, 2-3.

În vârstă de 20 de ani, mijlocașul transferat de la Viitorul în această vară a marcat după o combinație cu Mandragora. Acesta i-a pasat în marginea careului după ce fusese deschis de Mitriță pe stânga, românul a preluat apoi, a driblat trei adversari și a șutat de la 18 metri, pe jos, în colțul porții lui Pegolo.

Antrenorul Massimo Oddo nu l-a utilizat deloc pe celălalt român pe care-l are în lot, Deian Boldor, dar l-a titularizat în defensivă pe fostul fundaș dinamovist Bunoza, care a jucat 70 de minute.

VIDEO CU REZUMATUL PARTIDEI (Golul lui Mitriță la minutul 2:58)