Dacia Chişinău a învins Saxan Ceadîr-Lunga în etapa a 11-a a Diviziei Naţionale de fotbal

015 октября 2016
Dacia Chişinău a obţinut în extremis victoria în partida cu Saxan Ceadîr-Lunga din etapa a 11-a a Diviziei Naţionale de fotbal.
"Lupii galbeni" s-au impus cu scorul de 2-0, marcând ambele goluri în prelungiri. Mai întâi bulgarul Gheorghi Sarmov a înscris din penalty, iar un minut mai târziu compatriotul acestuia Ismail Isa a stabilit rezultatul final.
Dinamo Auto a obţinut a doua victorie din această ediţie de campionat. Formaţia din Tiraspol a învins Academia Chișinău cu scorul de 3-1.
Celelalte meciuri ale etapei se dispută duminică. Liderul Sheriff Tiraspol va juca la Hânceşti cu Petrocubul din localitate.
Zaria Bălţi se va confrunta pe teren propriu cu Speranţa Nisporeni, iar Milsami Orhei va primi replica lui CF Ungheni.