017 декабря 2014

**VIDEO** Gol de zile mari reușit de Dorin Goian în Grecia! Șut de excepție de la 20 de metri

Dorin Goian a împlinit 34 de ani, însă arată o formă foarte bună. Internaționalul român este nelipsit din echipa de start a lui Asteras Tripolis.

Fostul jucător al Stelei a reușit miercuri primul gol din acest sezon. Echipa sa a remizat în deplasare, pe terenul lui Panthrakikos (1-1), iar românul a marcat singurul gol al lui Asteras.

Gazdele au fost cele care au deschis scorul, în minutul 8, prin Tzanis, iar apoi Goian a egalat în minutul 31.

Fundașul nostru a prins un șut de zile mari cu stângul, de la 20 de metri. Mingea a lovit bara, după care a fost imposibil de parat pentru goalkeeper-ul advers.

9 meciuri are Goian în acest sezon din campionatul Greciei

4 este locul ocupat de Asteras în clasament, în spatele tripletei PAOK, Olympiacos și Panathinaikos