018 сентября 2014

**VIDEO** Aalborg a ratat de două ori singur cu portarul, în primele 17 minute! Steaua a scăpat cu noroc la 0-0

Aalborg a început bine partida cu Steaua (VIDEO), din prima etapă a grupelor UEFA Europa League. Deși, teoretic, formația gazdă ar fi trebuit să atace din start, danezii au avut cele mai mari ocazii ale primei reprize, în chiar primul sfert de oră de joc.

Mai întâi, în minutul 4, atacantul Enevoldsen a șutat de la marginea careului, din lateral, dar balonul a ocolit de puțin poarta lui Arlauskis. Dar o fază mult mai periculoasă avea să se petreacă în minutul 12, când Thomsen l-a luat la țintă pe Arlauskis, dintr-o poziție de vis!

Apoi, același Enevoldsen a scăpat singur cu portarul Stelei, dar nici de această dată nu a reușit să înscrie, trimițând un alt șut pe lângă poartă. Era minutul 17 al partidei! Aalborg s-a aliniat într-un sistem 4-4-2 la partida de pe Arena Națională, disputată cu tribunele închise.