Victorii pentru Saxan şi Costuleni

020 сентября 2014

Debutanta Diviziei Naţionale din acest sezon, Saxan, a urcat pe locul 2 în clasament după victoria suprinzătoare cu FC Tiraspol scor 2-0. Într-un alt meci Costuleni a trecut de Academia cu 4-2.

Golurile echipei din Ceadâr Lunga au fost marcate în repriza secundă de Demerji şi Fofana. În urma acestui succes echipa antrenată de Vladimir Liutâi a urcat pe locul secund în clasament fiind una din echipe care nu a cunoscut înfrângerea după 8 etape disputate. Într-o altă partidă disputată, Costuleni a surclasat cu 4-2 pe Academia. Onofrei a deschis scorul pentru gazde, dar oaspeţii au egalata rapid prin Celeadnic după care au trecut în avantaj prin golul lui Zlatan. Unghenenii au restabilit egalitatea până la pauză prin Truhanov. În repriza seundă Ciofu şi acelaşi Onfrei au stabilit scorul final. Costuleni a urcat pe locul 7 în timp de Academia este penultima în topul Diviziei Naţionale.