CSM București - CSM Cetate Deva 36-25. Șase victorii la rând pentru gazde

021 сентября 2014

**CSM București - CSM Cetate Deva 36-25.** Șase victorii la rând pentru gazde

CSM București merge din victorie în victorie, după ce a adunat șase succese consecutive din tot atâtea meciuri și e lider în Liga Națională.

Ultimele puncte au venit pe teren propriu, cu CSM Cetate Deva, într-un meci transmis în direct de Digi Sport 2.

Hunedorencele au deschis scorul prin Simion, pe contraatac, însă au rezistat aproape de super vedetele Capitalei doar în primele minute. La jumătatea primei reprize scorul era 14-7, după un gol al Fernandei da Silva, iar bucureştencele aveau 10 puncte avantaj la pauză, 22-12.

A doua repriză a fost mai echilibrată. Gazdele au marcat 14 goluri, prin Glibko, Vetkova, Torstensson și Vărzaru, cu unul mai mult decât Cetate Deva, însă tabela s-a închis la 36-25 pentru CSM București.